Категории товаров

Зелений тариф на електроенергію, історія виникнення.

У той час для запобігання енергетичній кризі уклали «National Energy Act и Public Utilities Regulatory Policy Act», який дав старт розвитку енергоефективності та енергозбереження, та при цьому зміг посприяти розширенню вітрової та сонячної енергетики. У 1990 роки Німеччина також ступила на шлях Зеленого тарифу, який регулював ціни продажу «зеленої» електроенергії, яка була на 10-20% вища за звичайну. Такий крок підняв Німеччину у світові лідери екологічної енергетики.

Зелений тариф в Україні стартував у 2008, саме тоді таке нове поняття було введено в законодавчу базу країни. Але сам термін «Зелений тариф» прозвучав ще в далекому 1997-му в законі про електроенергетику, прийнятому ВР України від 10 жовтня того ж року, який визначав основні механізми його реалізації. Згодом було прийнято ще кілька ключових підзаконних актів, що вдосконалюють дію вищевказаного закону, в 2009-му були введені підвищені тарифи для «чистої» електроенергії. З 1 січня 2014 (постанова НКРЕКП № 170) введений в дію Зелений тариф, який визначає умови обліку, а також подальшої реалізації електроенергії, яка вироблена генеруючими потужностями приватних домогосподарств з сонячної енергії та систему розрахунку за неї. Далі, практично кожного року, до закону вносились поправки та зміни, якими передбачалося поступовий спад значення Зеленого тарифу для всіх типів електростанцій з оновлюваними джерелами.

На сьогоднішній день, на законодавчому рівні, прийнятий пільговий Зелений тариф в Україні, за яким здійснюється купівля електроенергії від поновлюваних джерел. Найбільш вигідним і зручним (з точки зору розміщення електростанції) є побудова сонячної електростанції. На сьогоднішній день найбільший Зелений тариф для мережевих сонячних електростанцій отримують фізичні особи, які встановили дані станції на власних домоволодіннях. Станом на 2017 рік це ≈0,181 євро / кВт × год. Завдяки таким змінам в українському законодавстві тепер громадяни нарівні з організаціями можуть продавати енергію, що генерується їх альтернативним джерелом, за спеціальним Зеленим тарифом.

Зелений тариф в Україні являє собою особливий тариф, що поширюється на електроенергію, що купується, яка вироблена на енергогенеруючих об’єктах за допомогою поновлюваних джерел енергії. Це спеціальна тарифна сітка, відповідно до якої уряд від імені державної компанії «Енергоринок» набуває у комерційних організацій і приватних осіб електричну енергію, генеровану із застосуванням відновлювальних джерел — сонця (сонячні панелі), вітру (вітряки), біологічних речовин (біопаливо), а також води (невеликих гідроелектростанцій). Такий тариф на сонячну електроенергію від приватних осіб надає можливість оптимальної експлуатації конструкцій сонячних батарей для постачання електрикою житлових будівель і підвищення їх рентабельності. Власникам приватних будинків держава платить за надлишок електроенергії, поставлений в зовнішню енергомережу.

Більше як заробити на продажі надлишкової енергії по зеленому тарифі в Україні, читайте на сайті компанії «Правильне електроживлення» — prel.prom.ua

Оставить комментарий